Projekty

Letní kino se zdá být letošním hitem. A je skvělé, že se uskuteční také v Krhanicích. Navíc bude spojené s piknikem! Vyjděme ven a u toho se pobavme se sousedy nebo si jen dopřejme odpočinkový večer se svými blízkými přímo u nás v Krhanicích, aniž bychom museli někam složitě cestovat. Film, sdílení jídla, sklenička vína, piva nebo pop-corn? Nic z toho asi nevyřeší závažné enviromentální ani jiné problémy, ale snad ani nikomu neuškodí.
V obci i z obce Krhanice, Prosečnice vedou příjemné vycházkové trasy, které nabízejí pěkné výhledy. Chybí na nich ovšem odpočívadla. Smyslem projektu je vytvoření odpočinkových míst v přilehlé krajině obce, konkrétně jednoduchých laviček podél přístupových cest či na místech, která k tomu budou vhodná. Projekt je zamýšlen pro všechny věkové kategorie, pro místní obyvatele i pro turisty procházející krajem. Vybudováním těchto odpočívadel chce spolek zatraktivnit vycházkové trasy jak pro starší občany, kteří si budou moci na lavičkách odpočinout, tak pro rodiny s dětmi, které si mohou lavičku určit jako jistý cíl výletu či jen jako svačinové zastavení na cestě dál, ale obecně chce projekt nabídnout všem lidem místo k zastavení se a zahledění do krajiny, jednotlivcům i skupinám.
Napadlo Vás někdy, proč jste si koupili ten vertikulátor, když jste loni vertikulovali jenom dvakrát a má ho soused? Přesně. Hovadina. Žijeme v konzumní společnosti, ale to neznamená, že musíme mít všechno. Pojďme se naučit sdílet věci, které nepoužíváme tak často.